NOVÝ OUTLANDER PHEV - NAJPREDÁVANEJŠÍ MODEL MITSUBISHI V EURÓPE

Mitsubishi Outlander PHEV

Iba rok po prekonaní míľniku 100 000 vozidiel predaných ku koncu januára 2018 vytvoril Outlander PHEV v Európe nový rekord, keď sa stal najpredávanejším modelom Mitsubishi v tomto regióne *.

Zdvojnásobenie predajov

Mitsubishi Outlander PHEV si v roku 2018 zachoval postavenie najpredávanejšieho plug-in hybridu v Európe naprieč všetkými segmentami a to už štvrtý rok po sebe. Navyše sa postupne stal vôbec najpredávanejším modelom Mitsubishi – po prvýkrát v novembri 2018, pričom túto pozíciu následne potvrdzoval aj v ďalších mesiacoch.

Predaje nového Outlandera PHEV v Európe, ktorý stavia na úspechu modelového roku 2019 s výrazne nižšími emisiami na úrovni 46 g/km predstavenom v polovici roka 2018; sa za posledných 6 mesiacov medziročne zdvojnásobili na mesačný priemer presahujúci 3 000 predaných vozidiel. Súčasne k značke pritiahol bonitnejších zákazníkov, čo bolo možné pozorovať aj v ďalších regiónoch sveta.

Vyspelí zákazníci


Outlander PHEV v sebe spája hospodárnosť vyplývajúcu z využitia špičkových technológií, univerzálnu všestrannosť, typickú japonskú kvalitu a ekologické parametre, to všetko v čoraz obľúbenejšom SUV formáte. Aj preto sa stretol s pozitívnym prijatím zo strany európskych zákazníkov (popri daňových stimuloch z predchádzajúcich období), čo sa odrazilo v novom vývoji a tomu zodpovedajúcom náraste predajov, napr. na nemeckom či francúzskom trhu.

Za obdobie od októbra 2013 do januára 2019 bolo v Európe predaných celkom 126 617 vozidiel Outlander PHEV (podľa údajov MME)*.

Bernard Loire, prezident a generálny riaditeľ Mitsubishi Motors Europe okomentoval tieto vynikajúce výsledky: "Pre celý rad európskych zákazníkov dnes Outlander PHEV s emisiami 46 g/km predstavuje vozidlo určené na všetky účely, ktoré s prehľadom zvládne mestské centrá s povolením vjazdu výlučne pre bezemisné vozidlá, rovnako tak ako aj dlhé rodinné trasy či zdolávanie horských serpentín vďaka pohonnému ústrojenstvu Twin Motor 4WD."

"Outlander PHEV je vlajkovou loďou našej značky, európskym bestsellerom a trendsetterom, ktorého starostlivo sleduje celé odvetvie. Zároveň je predstaviteľom dlhodobej stratégie Mitsubishi Motors, ktorá spája dobrodružné dedičstvo vozidiel kategórie SUV s pokrokovými technológiami elektrifikácie." dodáva Loire.


*Oblasť MME – 33 trhov / s výnimkou Ruska a Ukrajiny