MITSUBISHI MOTORS NA ŽENEVSKOM AUTOSALÓNE 2019

Mitsubishi ASX modelový rok 2020

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (ďalej len "MMC") v rámci 89. ročníka medzinárodného ženevského autosalónu*1 (5. - 17. marca 2019) predstaví svoje produkty v duchu celosvetového sloganu „Drive your Ambition".

  • SVETOVÁ PREMIÉRA - MODEL ENGELBERG TOURER
  • SVETOVÁ PREMIÉRA - NOVÉ ASX
  • EURÓPSKA PREMIÉRA - NOVÁ L200
  • NOVÝ SYSTÉMOVÝ PAKET DENDO DRIVE HOUSE

 

Súčasťou prezentácie bude svetová premiéra modelu MITSUBISHI ENGELBERG TOURER a kompaktného SUV ASX v modelovom prevedení 2020. Európskym záujemcom sa tiež po prvýkrát predstaví nový jednotonový pick-up L200.
MMC okrem toho uvedie novú službu s označením "DENDO DRIVE HOUSE (DDH)", ktorá je príspevkom v boji s klimatickými zmenami a rastúcim dopytom po energiách.
Predstavovaný energetický ekosystém umožňuje majiteľom automaticky produkovať, ukladať a zdieľať elektrickú energiu medzi vozidlom a domácnosťou. Paket s označením Dendo (v japončine "elektrický") predstavuje systém zložený z fotovoltaických panelov, obojsmernej nabíjačky využívajúcej technológiu V2H („vehicle to home", teda automobil-domácnosť), akumulátora pre ukladanie energie a plug-in hybridného modelu Mitsubishi.


*1. Pre médiá sú oficiálne vyhradené dni 5. a 6. marec; pre verejnosť je otvorené od 7. do 17. marca 2019. Ďalšie informácie viď: https://www.gims.swiss/

MITSUBISHI ENGELBERG TOURERMITSUBISHI ENGELBERG TOURER
ASXASX
L200L200

*Pre zväčšenie kliknite na niektorú z fotiek, prosím.

  

Prehľad expozície MMC

Súčasťou expozície MMC bude model MITSUBISHI ENGELBERG TOURER, kompaktné SUV ASX v modelovom prevedení 2020 (na niektorých trhoch známe aj pod označením RVR alebo Outlander Sport) a jednotonový pick-up L200 v modelovom prevedení 2020 pre európske trhy.

Jednotonový pick-up L200 (prevedenie pre európske trhy)

Nová L200 v duchu filozofie "Engineered Beyond Tough", ktorá postupne sprevádza všetky generácie pick-upov od Mitsubishi, je ďalšou evolúciou koncepcie tzv. „Ultimate Sport Utility Truck" (ultimatívneho športovo-úžitkového ľahkého nákladného automobilu). Medzi kľúčové vlastnosti patrí výrazný dizajn zahŕňajúci novú generáciu štylistického stvárnenia prednej masky v tvare DYNAMICKÉHO ŠTÍTU od MMC; systém pohonu 4WD prinášajúci vylepšené schopnosti na všetkých povrchoch a využitie vyspelých technológií aktívnej bezpečnosti. Tradičná odolnosť a spoľahlivosť vozidiel L200 v náročných pracovných podmienkach dopĺňajú vylepšenia zamerané na pohodlie a kvalitu jazdy, ktoré si vyžiadali zákazníci zo súkromného sektora.
Novú L200 poháňa novo vyvinutý turbodiesel s objemom 2,2 litra spolupracujúci so šesťstupňovou automatickou alebo manuálnou prevodovkou v prospech suverénneho a hladkého zrýchľovania a tichšieho chodu. K eliminácii emisií NOx využíva pohonný agregát systém selektívnej katalytickej redukcie AdBlue®*2 na báze močoviny, pričom spĺňa emisnú normu EURO 6d-TEMP.


*2 ... Registrovaná ochranná známka Nemeckej asociácie automobilového priemyslu (VDA)


Praktické ukážky

(1) SYSTÉM, DENDO DRIVE HOUSE '(DDH)
MMC v rámci špeciálne pripravenej expozície uvedie systém "DENDO DRIVE HOUSE (DDH)". Zákazníkom tak predstaví DDH v zrozumiteľnom formáte, ktorého cieľom je ukázať možnosti zníženia nákladov na elektrinu a palivo, zabezpečenie núdzového napájania a vybudovanie zdrojov energie s vyššou mierou udržateľnosti.

(2) Ukážka online služieb
V inej technologickej ukážke potom MMC návštevníkom predstaví, ako systém infotainmentu SDA (Smartphone-link Display Audio) dokáže zlepšiť bezpečnosť, údržbu a zábavné služby prostredníctvom inteligentného telefónu a rozhrania ďalších zariadení.

Prezentácia modelov MMC na 89. ročníku ženevského autosalónu

ModelPočet vystavovaných vozidielPoznámky
Dni pre novinárovDni pre verejnosť
MITSUBISHI ENGELBERG TOURER 1 1 Svetová premiéra. Koncept. Vývojová štúdia.
ASX 1 1 Svetová premiéra (modelové prevedenie 2020). Model pre európske trhy. Vývojová štúdia. RVR
Na niektorých trhoch známy pod označením Outlander Sport
L200 1 1 Európska premiéra (modelové prevedenie 2020). Model pre európske trhy. Vývojová štúdia. Mimo Európu pod označením Triton
Outlander PHEV 2 2  
Eclipse Cross 1 1  
Outlander   1  
Space Star   1 Mirage na trhoch mimo Európu
i-MiEV   1 Špeciálny polep vozidla pre medzinárodný ženevský autosalón 2019
Celkom 6 9  
Praktické ukážky
DENDO DRIVE HOUSE
Online služby
Rez podvozkom modelu Outlander PHEV
Technologický exponát
Rez podvozkom modelu Outlander PHEV

DENDO DRIVE HOUSE

MMC na nižšie uvedenej adrese pripravila špeciálne webové stránky s informáciami o svojich výstavných exponátoch na medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2019.

http://www.mitsubishi-motors.com/en/innovation/motorshow/2019/gms2019/