MITSUBISHI MOTORS DODÁ UKRAJINSKÉMU POLICAJNÉMU ZBORU 635 VOZIDIEL OUTLANDER PHEV.

Fotogalerie obsahuje celkem 9 fotografií. Klikněte na některou z fotek, prosím.


Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oznámila, že 25. mája 2017 prostredníctvom svojho miestneho importéra a distribútora MMC Ukraine*1 dodala ukrajinskému policajnému zboru 635 vozidiel Mitsubishi Outlander PHEV. Slávnostného odovzdania vozidiel v Kyjeve sa zúčastnil ukrajinský premiér a ďalej prezident a generálny riaditeľ MMC Osamu Masuko.

Objednávka vozidiel sa uskutočnila na základe dohody o výmene emisných povoleniek podpísaných radom japonských spoločností s ukrajinskou vládou. V rámci svojho záväzku znižovať emisie CO2 a iných skleníkových plynov v súlade s Programom zelených investícií podľa Kjótskeho protokolu*2 bude ukrajinská vláda používať pre potreby svojej polície vozidlá Mitsubishi Outlander PHEV.

Je to už druhý krát, čo spoločnosť MMC dodala vozidlá na základe Programu zelených investícií; v prvom prípade išlo o postupnú dodávku 507 elektromobilov Mitsubishi i-MiEV estónskej vláde (dodávky sa začali v októbri 2011).

Prezident a generálny riaditeľ spoločnosti MMC p. Osamu Masuko počas slávnostného odovzdávania vozidiel uviedol: "Rád by som poďakoval ukrajinskej vláde za vysoké hodnotenie našich vozidiel Outlander PHEV a rozhodnutie, že práve tieto automobily sú tou správnou voľbou pre tunajšie policajné sily. Model Mitsubishi Outlander PHEV je nielen ekologický, ale navyše využíva všetky najmodernejšie technológie od vyvinuté spoločnosťou MMC, ako je napr. sofistikovaný systém pohonu všetkých kolies Super All-Wheel Control (S-AWC), vďaka ktorému sa tento automobil skvele uplatní pri plnení policajných úloh."

Pre Mitsubishi Outlander PHEV sa od jeho uvedenia na trh v roku 2013 rozhodlo celkovo 80 768 zákazníkov (údaj ku koncu roka 2016), pričom práve Outlander PHEV sa už štyrikrát po sebe stal najpredávanejším plug-in hybridom na európskom trhu.

Pre Mitsubishi Outlander PHEV sa od jeho uvedenia na trh v roku 2013 rozhodlo celkovo 80 768 zákazníkov (údaj ku koncu roka 2016), pričom práve Outlander PHEV sa už štyrikrát po sebe stal najpredávanejším plug-in hybridom na európskom trhu.

Poznámky:

*1) Spoločnosť MMCU:
- Začiatok podnikania: jún 2016
- Hlavné obchodné aktivity: dovoz a predaj vozidiel MMC
- Podiely: Mitsubishi Corporation (60%); lokálny obchodný partner NIKO Group (40%)

*2) Schéma zelených investícií:
- Medzinárodný plán obchodovania s emisiami, ktorý umožňuje, aby sa finančné prostriedky vyplývajúce z prevodu jednotiek pridelených množstiev (AAU) pri obchodovaní s emisiami vykonávaných podľa článku 17 Kjótskeho protokolu používali na účely zníženia emisií skleníkových plynov a iných environmentálnych opatrení.
- AAU: Podľa článku 3 Kjótskeho protokolu povolená úroveň emisií pridelených zmluvným stranám rozvinutým krajinám so špecifickým cieľom emisií uvedeným v prílohe B

https://unfccc.int/resource/docs/publications/08_unfccc_kp_ref_manual.pdf

O spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC):

Spoločnosť MMC je japonský výrobca automobilov s konkurenčnou výhodou v segmente ľahkých nákladných vozidiel (pick-up a SUV) a v regióne ASEAN. V roku 2009 uviedla spoločnosť MMC na trh vôbec prvé sériovo vyrábané vozidlo na elektrický pohon, za ktorým v roku 2013 nasledoval plug-in hybridný crossover postavený na elektromobile. Spoločnosť MMC, ktorá má v súčasnosti 30 000 zamestnancov, má celosvetovú pôsobnosť a disponuje výrobnými zariadeniami v Japonsku, Thajsku, Číne, Indonézii, Filipínach a v Rusku. Modely ako Pajero Sport, Triton a Outlander zohrávajú dôležitú úlohu pri dosahovaní rastu spoločnosti. Celkový objem predaja vo fiškálnom roku 2016 predstavoval 926 000 vozidiel. Čisté tržby spoločnosti MMC za fiškálny rok 2016 činili 1,9 bilióna jenov. Spoločnosť MMC je kótovaná na burze v Tokiu.