Mitsubishi Eclipse Cross a GT-PHEV s ocenením GOOD DESIGN™

Dve posledné novinky od Mitsubishi Motors - model Eclipse Cross z kategórie SUV a štúdia GT-PHEV Concept - získali ocenenie GOOD DESIGN™ od odborníkov z múzea architektúry a dizajnu Chicago Athenaeum.

Udelené ocenenie je dôkazom úspechu dizajnovej obrody vozidiel Mitsubishi Motors, ktorú môžeme pozorovať pri novom facelifte modelu Outlander, hneď niekoľkých oceňovaných koncepčných vozidlách a tiež úplne novom modeli Eclipse Cross.

 

Good Design Award GT PHEV MITSUBISHI GT-PHEV CONCEPT

 

Good Design Award Eclipse CrossMITSUBISHI ECLIPSE CROSS

 

Ocenenie GOOD DESIGN™ predstavuje najstarší a najprestížnejší program Global Awards oceňujúci vynikajúci dizajn (Design Excellence) a inovácie na poli dizajnu (Design Innovation). Cieľom súťaže usporiadanej múzeom architektúry a dizajnu Chicago Athenaeum je pritiahnuť pozornosť k súčasnému dizajnu a oceniť produkty aj lídrov jednotlivých odvetví za ich prácu v oblasti dizajnu a výroby.

Súťaž GOOD DESIGN™ uzrela svetlo sveta v Chicagu v roku 1950, kedy ju založili návrhárske legendy Edgar Kaufmann, Jr., Eero Saarinen a Charles a Ray Eamesovci.

"Je to pre nás česť, že naša usilovná práca bola ocenená tak prestížnou organizáciou," uviedol Tsunehiro Kunimoto, firemný viceprezident z divízie dizajnu Mitsubishi Motors. "Eclipse Cross je vôbec prvým novým vozidlom, ktoré vychádza z dizajnovej filozofie MMC, - "Robustný a dôvtipný". Koncepčný model GT-PHEV Concept naznačuje, ako tento smer bude utvárať budúcu generáciu vozidiel SUV od Mitsubishi."

Eclipse Cross spája ostré rysy kupé, dynamický charakter SUV, typické stvárnenie od Mitsubishi, technológie a sebavedomé jazdné vlastnosti. Stvárnenie čelnej partie stavia na typickom prvku Mitsubishi tzv. Dynamickom štíte ("DYNAMIC SHIELD"), odkazujúcom na tvar ochranného štítu, ktorý je opticky znázornený čiernou stredovou časťou a chrómovými akcentmi.

Stvárnenie zadnej časti vozidla zaujme takmer kubistickým poňatím tvarov okolo vysoko položených a pretiahnutých koncových svetiel, rovnako tak ako vodorovným rozdelením zadného okna na dve časti.

Koncepčný model MITSUBISHI GT-PHEV Concept, prvýkrát predstavený v roku 2016 na autosalóne v Paríži, takisto prináša najnovší dizajnový jazyk od Mitsubishi spoločne s vyspelými technológiami MMC - elektrického pohonu a systému riadenia pohonu všetkých kolies.

Svojim celkovým stvárnením sa MITSUBISHI GT-PHEV Concept snaží evokovať imidž akéhosi "ground toureru", vyjadrujúceho robustný a pútavý charakter.

"GT-PHEV nie je sériovým vozidlom. Jasne však naznačuje, kam sa bude dizajnový jazyk Mitsubishi uberať vo vozidlách, ktoré si budete môcť v dohľadnej budúcnosti kúpiť, "uviedol Kunimoto. "Verím, že naša práca v uvádzaní filozofie – "Robustný a pútavý" do života bude aj naďalej úspešná."

* GOOD DESIGN™ je ochranná známka múzea Chicago Athenaeum