MITSUBISHI L200 - TECHNOLÓGIA

L200 pre každý terén

L200 novej generácie spája spoľahlivosť, vylepšené schopnosti na ceste aj v teréne - predovšetkým vďaka rozdeľovacej prevodovke systému pohonu všetkých kolies Super Select 4WD II, či rozšíreniu o nový jazdný režim "Off Road" alebo asistentovi zjazdu z kopca (HDC), a pohodlie aj výbavu na úrovni osobných automobilov.

 

L200 reprezentuje to najlepšie zo zástupcov naozajstných štvorkoliek Mitsubishi - vo svojej forme aj obsahu - a kráča tak v šľapajach legendárneho Pajera. Toto podčiarkuje aj fakt, že predstavuje cca 30% globálneho trhu s pick-upmi naprieč všetkými značkami.


SYSTÉM POHONU SUPER SELECT 4WD-II

Nová L200 ako pokračovateľ modernej éry systémov 4WD od Mitsubishi Motors z počiatku 80. rokov, si po všetkých päť nasledujúcich generácií uchovala konkurenčnú výhodu, najmä uvedením prvej rozdeľovacej prevodovky Super Select v roku 1991 - jediného systému na trhu, ktorý dokázal ponúknuť stály pohon 4WD na ceste a zároveň stály pohon všetkých kolies 4WD (s redukciou) pre jazdu v teréne.

Systém Super Select (teraz s označením "Super Select 4WD-II"), pôvodne vyvinutý pre model Pajero, umožňuje vodičovi zvoliť najvhodnejšie nastavenie podľa aktuálneho terénu a jazdných podmienok a výrazne tak zlepšuje trakčné schopnosti pri jazde s prázdnou korbou. Súčasťou systému je uzávierka medzinápravového diferenciálu, ktorá zabezpečuje mimoriadne schopnosti pri jazde v teréne, ale súčasne aj reguluje rozdelenie krútiaceho momentu medzi nápravami v režime 4H, kedy prispieva k výbornej ovládateľnosti a jednoduchej jazde na najrôznejších povrchoch, od kvalitného asfaltu až po ťažké terénne úseky. Ak sa dostanete do nepriaznivých podmienok, môžete ľahko pomocou voliča jazdných režimov prepnúť na režim 4HLc určený pre členitý terén alebo na 4LLc určený pre stúpanie do prudkého svahu, či prejazd bahnom alebo hlbokým snehom.

Prepínač pohonu 4WD

Robustný podvozok

Indikácia zaradeného typu pohonu na prístrojovom paneli

EFEKTÍVNY VÝKON

Nová L200 disponuje vylepšeným štvorvalcovým naftovým agregátom s dvoma vačkovými hriadeľmi a rozvodom paliva typu common rail, priamym vstrekovaním paliva a nízkym kompresným pomerom - ktorý bol kedysi celosvetovo prvým naftovým motorom s premenlivým časovaním sacích ventilov. Táto nová verzia, vyvinutá špeciálne pre L200, sa pýši výrazným znížením trecích síl pohyblivých dielov a zároveň zásadným zlepšením odozvy sústavy vstrekovania.

Vykonané opatrenia znamenajú nižšiu spotrebu paliva, čistejšie výfukové emisie a nižšiu mechanickú hlučnosť. Ďalej sa teraz znížením hmotnosti piestov, ojníc a kľukového hriadeľa podarilo dosiahnuť hladšiu a lineárnejšiu akceleráciu v celom rozpätí otáčok. Pre zníženie úrovne emisií NOx bol pre novú L200 tiež využitý systém čistenia výfukových plynov (SCR katalyzátor) so vstrekovaním močoviny (AdBlue).

Najmenší polomer otáčania v triede 5,9 m

Motor 2.2 DI-D MIVEC

Najdlhšia kabína v triede

BEZPEČNOSŤ

Nech sa s novou L200 vydáte kamkoľvek, vyspelé bezpečnostné technológie podporujú bezpečnejšiu a istejšiu jazdu na cestách aj v teréne, v dennú či nočnú dobu. Vďaka inteligentným senzorom, ktoré sledujú vaše okolie a upozorňujú na nebezpečenstvo, či aktívnym systémom na podporu riadenia alebo vďaka robustnej pasívnej ochrane dokáže nová L200 ponúknuť vysokú úroveň všestrannej bezpečnosti celej posádky.

K vysokej bezpečnosti v prípade nehody výrazne prispieva aj bezpečnostná konštrukcia karosérie RISE (skr. "Reinforced Impact Safety Evolution"). Robustná konštrukcia vozidla účinne pohlcuje energiu, ktorá vzniká pri náraze a zároveň udržuje celistvosť kabíny.

Odolná, ľahká karoséria

Odolná konštrukcia

Vystužené zadné rohy

Komfort

Spojením dynamických tvarov a vysoko kvalitnej povrchovej úpravy novej L200 vznikol interiér ponúkajúci pohodlie aj potešenie z jazdy. Súčasťou prakticky tvarovaného stredového panelu a nadväzujúcej konzoly je farebný multifunkčný LCD displej v kombinácii s prehľadným a praktickým usporiadaním, ktoré dokonale prislúcha zameraniu vozidla.

Nová L200 ponúka komfortné sedadlá, pocit luxusu a elegancie. Mäkké čalúnenie v priestore kabíny, vrátane lakťovej opierky a parkovacej brzdy, ktoré je opatrené dvojitým prešívaním, je príjemné na dotyk aj na pohľad.

Bluetooth® hands-free LINK SYSTEM s ovládaním na volante

Vnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmievaním proti oslneniu

Dvojzónová automatická klimatizácia

VYSPELÉ ASISTENČNÉ SYSTÉMY

Nová L200 šiestej generácie prináša niekoľko nových dôležitých bezpečnostných prvkov, z ktorých niektoré sú v tomto segmente a v tejto cenovej kategórii absolútne jedinečné ako napríklad: funkcia sledovania okolia vozidla (Multi Around Monitor), systém predchádzania a zmierňovania následkov čelného nárazu (FCM), systém podpory udržiavania jazdných pruhov (LDW), systém sledovania slepých uhlov (BSW), systém sledovania dopravnej situácie za vozidlom pri cúvaní (RCTA), ultrazvukový systém zmiernenia nežiaducej akcelerácie (UMS) a mnoho ďalších bezpečnostných systémov.

Asistent rozjazdu do kopca - HSA

Systém podpory udržiavania jazdného pruhu - LDW

Systém predchádzania a zmierňovania následkov čelného nárazu - FCM