MITSUBISHI PAJERO LWB - TECHNOLÓGIA

ROBUSTNÉ A VÝKONNÉ

Mitsubishi Pajero LWB bolo skonštruované preto, aby rozšírilo váš obzor a vzalo vás, kam sa vám práve zachce. Skvele sa ovláda na ceste aj mimo nej, je tiché, mimoriadne bezpečné a ponúka vysoké pohodlie.

 

 

 

Vďaka svojmu prepracovanému systému 4WD Super Select II a výkonnému motoru 3,2 DI-D sa ľahko vyrovná aj s tým najnáročnejším terénom.


POHON 4WD SUPER SELECT II

Pohon 4WD Super Select II vám umožňuje preradiť z pohonu dvoch kolies na pohon štyroch kolies pri rýchlostiach až 100 km/h. V závislosti od jazdných podmienok ponúka možnosť voľby zo štyroch jazdných režimov: 2H (stály pohon na dve kolesá 2WD) pre úsporu paliva pri jazde po suchej spevnenej vozovke, 4H (stály pohon všetkých kolies 4WD s rozdelením krútiaceho momentu medzi prednými a zadnými kolesami z 33:67 až na 50:50) pre zvýšenú trakciu pri jazde za nepriaznivých podmienok alebo pri ťahaní, 4HLc (stály pohon všetkých kolies 4WD so zamknutým medzinápravovým diferenciálom) pre jazdu náročnejším terénom a konečne 4LLc (stály pohon všetkých kolies 4WD so zamknutým medzinápravovým diferenciálom a redukciou) pre jazdu v teréne alebo hlbokým snehom či blatom.

VVYNIKAJÚCE JAZDNÉ VLASTNOSTI V TERÉNE

Všetky kľúčové parametre, ako sú maximálna stúpavosť, predný nájazdový uhol, zadný nájazdový uhol, prejazdový uhol, bočný sklon a brodivosť v kombinácii s pohonom 4WD Super Select II, hovoria jasne o vynikajúcich terénnych schopnostiach Mitsubishi Pajero LWB. Pre skutočne extrémne podmienky máte možnosť uzavrieť zadný diferenciál, aby ste k sebe pevne spojili pravú a ľavú stranu zadnej nápravy. Predné zavesenie s dvoma priečnymi ramenami a viacprvková zadná náprava, to všetko s vinutými pružinami, zaisťujú, že sa každé koleso pohybuje nezávisle od kolesa na opačnej strane nápravy. Tak je zaistená plynulá a pohodlná jazda a ľahká ovládateľnosť vo všetkých typoch terénu.

Maximálne stúpanie

Brodivosť

Bočný náklon

VÝKON A SILA

Mitsubishi Pajero LWB potrebuje motor s dostatočnou silou, ktorý sa vyrovná so všetkými náročnými terénmi. Pokročilý vznetový motor 3.2 DI-D s priamym vstrekovaním Common Rail s výkonom 190 koní a krútiacim momentom 441 Nm dáva vozidlu silu vyjsť kamkoľvek, akokoľvek rýchlo, hladko a ticho. Tomu napomáha inteligentná automatická prevodovka INVECS-II, vďaka ktorej môžete cestovať buď v plne automatickom režime, alebo presunúť voliacu páku do polohy pre športový sekvenčný režim a jej obyčajným posunutím vpred alebo vzad v príslušnom smere potom môžete okamžite a maximálne hladko radiť.

Voliaca páka automatickej prevodovky Invecs II

Motor 3.2 DI-D s výkonom 190 koňských síl 

BEZPEČNOSŤ NA PRVOM MIESTE

Mitsubishi Pajero LWB nemá len imidž obzvlášť bezpečného vozidla – ono je obzvlášť bezpečné. Vodič sedí vo vozidle naozaj vysoko, a preto má lepší prehľad o prípadných prekážkach na ceste. Zosilnená samonosná karoséria vozidla Mitsubishi Pajero LWB so zabudovaným rámom poskytuje veľmi pevnú konštrukciu s deformačnými zónami okolo motora a absorbuje energiu nárazu, aby bola zaistená maximálna bezpečnosť cestujúcich. Pre prípad zrážky chráni posádku 6 airbagov.

Komfort

Mitsubishi Pajero LWB sa pýši tým najlepším z dôkladne prepracovaných dizajnových detailov. Jeho vysoko kontrastné podsvietené ukazovatele zostávajú rozsvietené po celý čas jazdy, aby boli maximálne čitateľné. Nočné podsvietenie kabíny vyvoláva pokojnú atmosféru. Bluetooth® hands-free súprava s hlasovým ovládaním vám umožní konverzovať s vašimi priateľmi a obchodnými partnermi bez toho, aby ste museli sňať ruky z volantu. Srdce zábavy tvorí špičkový audiosystém špeciálne navrhnutý pre Mitsubishi Pajero LWB spoločnosťou Rockford® Corporation s 12 reproduktormi s výkonom 860 W.

2DIN audiosystém s dotykovým displejom

Špičkové ozvučenie Rockford Fosgate® 

Automatická klimatizácia s peľovým filtrom, ovládač v chrómovanom dekore