NOVÝ MITSUBISHI SPACE STAR - TECHNOLÓGIE

Space Star je špeciálne navrhnutý pre hospodárnu a ekologickú premávku s kombinovanou spotrebou iba 4,6 l / 100 km a emisiami CO2 do 100 g / km. Vďaka úsporným trojvalcovým motorom s objemom 1,0 alebo 1,2 litra, sa hravo zhostí všetkých potuliek po mestských komunikáciách. Brzdy zakaždým rýchlo a spoľahlivo reagujú, zatiaľ čo podvozok, hoci je naladený predovšetkým pre pohodlie, vďaka svojmu charakteru umožňuje oveľa agilnejšiu jazdu, takže Space Star sa riadi a chová úplne čitateľne.

 

Bezpečnosť je prioritou každého z nás a je to tiež oblasť, v ktorej Space Star vyniká. Prvky aktívnej bezpečnosti zahŕňajú karosériu navrhnutú tak, aby ste dobre videli a zároveň boli taktiež videný. Svetlá denného svietenia, dobrý výhľad z vozidla vo všetkých smeroch, stabilizačný a protišmykový systém pomáhajú zamedziť šmyku v zákrutách a zlepšujú schopnosti vozidla pri akcelerácii. Rovnako je tu aj prepracovaný systém ABS.


Motory s technológiou mivec

Zvoľte si pre Váš Space Star optimálny pohon. Na výber máte trojvalcové pohonné agregáty s objemom 1,0 alebo 1,2 litra so systémom MIVEC. Motor 1,2 prináša veľkorysé maximum výkonu 59 kW (80 k) a univerzálne využiteľný najvyšší krútiaci moment 106 Nm.

Funkcia vypínania motora AS&G znižuje spotrebu paliva a emisie CO2 tým, že automaticky vypína pohonný agregát pri zastavení vozidla, napr. pri čakaní na semaforoch. Motor sa potom spúšťa sám v okamihu, keď zložíte nohu z brzdového pedálu.

Systém AS&G

Systém AS&G

Polomer otáčania

Vyspelé jazdné vlastnosti

Za jednoduchým manévrovaním stojí vynikajúci rozhľad všetkými smermi a veľmi malý polomer otáčania v kombinácii s elektrickým posilňovačom riadenia. Automatická prevodovka CVT typu INVECS-III s plynulo meniteľným prevodovým pomerom udržuje optimálne otáčky v prospech vysokého výkonu a nízkej spotreby paliva. Vychutnajte si hladkú akceleráciu aj spomaľovanie, rovnako tak ako hospodárne nastavené prevodové stupne za všetkých jazdných podmienok. Podsvietený ukazovateľ zaručuje ľahkú čitateľnosť aj pri letmom pohľade. Hlavica voliča prevodovky je obšitá príjemnou kožou.

Podsvietené ukazovatele

Systém sledovania tlaku v pneumatikách

Asistent ekologickej jazdy

Bezpečnosť vždy na prvom mieste

Nezáleží na tom, či najazdíte iba desať kilometrov týždenne alebo napríklad desaťnásobok - bezpečnosť je prioritou pre každého z nás; a je to tiež oblasť, v ktorej Space Star vyniká. Systém ABS prináša niekoľko inteligentných funkcií. Systém elektronického prerozdeľovania brzdnej sily EBD automaticky reguluje brzdný účinok prenášaný na jednotlivé kolesá v závislosti na rozložení hmotnosti. Filozofia "prehlasovania plynového pedálu" automaticky uprednostní brzdy pred plynovým pedálom v prípade, že by ste oba pedále omylom zošliapli súčasne; brzdový asistent v núdzových situáciách zosilní brzdný účinok, zatiaľ čo signalizácia núdzového brzdenia automaticky rozbliká dvojnásobnou rýchlosťou výstražné svetlá s cieľom upozorniť vodičov vo Vašom okolí. Ak by náhodou prišlo k najhoršiemu, cestujúcich chránia čelné, bočné aj hlavové airbagy. Mimoriadne robustná karoséria z vysokopevnostnej ocele pohlcuje a rozptyľuje energiu nárazu zo všetkých smerov.

Rozjazd bez asistenta rozjazdu do kopca

Rozjazd s asistentom rozjazdu do kopca

Možnosť deaktivácie airbagu spolujazdca