AMBASÁDORKA ZNAČKY MITSUBISHI NA SLOVENSKU, BIATLONISTKA PAULÍNA FIALKOVÁ ZA VOLANTOM MITSUBISHI OUTLANDER PHEV

Spoločnosť M Motors SK s.r.o., ktorá je výhradným dovozcom vozidiel značky Mitsubishi do 3,5 tony do Slovenskej republiky, je už druhú sezónu Oficiálnym automobilovým partnerom úspešnej slovenskej biatlonistky Paulíny Fialkovej, ktorá si z rúk predstaviteľov importérskej spoločnosti prevzala svoje nové vozidlo - Mitsubishi Outlander PHEV 2.0 MIVEC.

Ambasádorka Mitsubishi Pauliía Fialková jazdila v uplynulej olympijskej sezóne na Mitsubishi ASX 2.2 DI-D AT 4WD, z ktorého si teraz presadla za volant technologickej vlajkovej lode automobilky troch diamantov – Mitsubishi Outlander PHEV.

Fotogaléria obsahuje celkovo 16 fotografií. Kliknite na niektorú z fotiek, prosím..

Paulína Fialková je rodáčkou z Čierneho Balogu a členkou klubu VŠC Dukla Banská Bystrica. Počas svojej doterajšej športovej kariéry už stihla reprezentovať Slovensko na Zimných olympijských hrách 2014 v Soči a 2018 v PyeongChangu. Zároveň je jedinou Slovenkou s kompletnou medailovou zbierkou zo Svetovej Univerziády v Osrblí (2015). K trom medailám z Osrblia následne pridala aj skvelé striebro z Majstrovstiev Európy v Ťumene (2016). K jej doterajším najväčším úspechom patria okrem iného aj umiestnenia vo Svetovom pohári, kde získala striebornú medailu v Ťumene (2018), obsadila 5. miesto vo švédskom Õstersunde (2017) a vo fínskom Kontiolahti (2017) a 6. miesto v stíhacích pretekoch v nemeckom Ruhpoldingu (2016). Zatiaľ najlepší výkon svojej kariéry v rámci OH dosiahla na Zimných olympijských hrách 2018 v kórejskom PyeongChangu, kde sa vo vytrvalostných pretekoch na 15 km umiestnila na 5. mieste.

Ambasádorka značky Mitsubishi na Slovensku Paulína Fialková k pokračovaniu spolupráce so značkou Mitsubishi uviedla: „Uplynulú sezónu ma na tréningy a preteky sprevádzal všestranný Mitsubishi ASX s pohonom všetkých kolies so silným 150-koňovým motorom, ktorý bol na kompaktný mestský crossover naozaj mimoriadne svižný a s ktorým sa mi teraz veľmi ťažko lúči. Keďže však pre seba a členov môjho Tímu potrebujem vozidlo s väčším vnútorným ako aj batožinovým priestorom a zároveň mi nie je ľahostajná ani ochrana prírody a životné prostredie okolo nás, moja ďalšia voľba padla na Outlander PHEV. Nevyhnutnosťou pri mojej športovej príprave je aj pohon všetkých kolies, vďaka ktorému sa bez problémov dostanem aj do vyššie položených zimných stredísk, čo Outlander PHEV svojim sofistikovaným systémom pohonu Super All-Wheel Control (S-AWC) spĺňa na viac ako výbornú. Mám rada nové veci aj nové výzvy a tak sa už teraz teším ako sa popasujem s touto „električkou", rýchlonabíjačkami a samotnou jazdou s plug-in hybridom. Bude to pre mňa úplne nová skúsenosť, čo som zistila hneď pri naštartovaní, kedy ma prekvapil fakt, že vôbec nepočujem motor."

Adrián Markusek, Country Manager M Motors SK s.r.o. pri príležitosti odovzdania vozidla uviedol „Som veľmi poctený, že horúce slovenské želiezko vo svetovom biatlonovom ohni, ktorým Paulína nepochybne je, strávi nadchádzajúcu športovú sezónu práve za volantom revolučného Mitsubishi Outlander PHEV. Na nedávnych Zimných Olympijských hrách v PyeongChangu Paulína pred očami celého sveta ukázala, že sa nikdy netreba vzdávať a že žiadny boj nie je vopred prehraný. Pre celé Slovensko ale aj svet sa stala symbolom odhodlania, vytrvalosti a odvahy postaviť sa čelom každej situácii. Také sú aj vozidlá značky Mitsubishi povestné svojou spoľahlivosťou, húževnatosťou a japonskou kvalitou spracovania. Mitsubishi navyše disponuje bohatou históriou v oblasti motoristického športu, či už ide o doposiaľ neprekonaných 12 víťazstiev v najnáročnejšej rally sveta – Rally Dakar alebo vrcholné umiestnenia v seriály pretekov WRC. V žilách slovenskej biatlonovej hviezdy Paulíny Fialkovej a v DNA značky Mitsubishi kolujú rovnaké ingrediencie: vytrvalosť, precíznosť, športový duch a v neposlednom rade zmysel pre fair play. Naša vlajková loď Mitsubishi Outlander PHEV je pre nás pomyselným štvrtým diamantom tak ako aj naša ambasádorka Paulína Fialková, o ktorej bezpečnú a spoľahlivú prepravu na svetové športoviská sa radi postaráme aj v nadchádzajúcej sezóne."

Mitsubishi Outlander PHEV je prvým plug-in hybridným SUV na svete s elektrickým pohonom všetkých kolies. Disponuje veľkorysým vnútorným priestorom, jazdnou dynamikou elektrického pohonu, vysokou bezpečnosťou a modernými technológiami. Predstavuje unikátnu kombináciu 2 elektromotorov poháňajúcich prednú a zadnú nápravu a spaľovacieho benzínového motora s generátorom. Vďaka tomu dokáže jazdiť úsporne a ekologicky v meste a súčasne dosahuje vynikajúci kombinovaný dojazd až 880 km. Maximálny výkon je až 200 konských síl a kombinovaná spotreba len 1,7 l/100 km. Sústava pohonu disponuje inteligentným systémom jazdných režimov – čisto elektrickej jazdy s dojazdom viac ako 54 km, sériového generátorom podporovaného a paralelného výkonného hybridného pohonu.

Dvojica elektromotorov a vysokoúsporný spaľovací motor prispôsobujú výkon vozidla jazdnému štýlu vodiča. Vpredu sa nachádza spaľovací benzínový motor s objemom 2,0 l a výkonom 89 kW, ďalej predný elektromotor s výkonom 60 kW (137 Nm), meničom napätia a generátorom. Zadný elektromotor s výkonom 60 kW (195 Nm) a meničom napätia sa nachádza pod podlahou, aby nenarušoval batožinový priestor. Permanentný elektrický pohon všetkých kolies je riešený pomocou dvojice elektromotorov, kde každý elektromotor nezávisle poháňa svoju vlastnú nápravu.

Systém S-AWC (Super All-Wheel Control) je inšpirovaný legendárnou technológiou Lancer Evolution. Tento unikátny pohon poskytuje vodičovi ideálne podmienky pre bezpečnú jazdu pri akcelerácii, brzdení, zatáčaní a zmene smeru jazdy použitím elektronicky riadenej spojky pohonu 4WD a aktívneho elektronicky ovládaného nápravového diferenciálu AFD. Systém má funkciu aktívneho stáčania vozidla okolo zvislej osi (AYC). Výsledkom je lepší prejazd zákrutami, jazdná stabilita a prenos výkonu pri zachovaní priaznivej spotreby paliva.

V marci 2018, štyri roky po uvedení na európsky trh prekročila technologická vlajková loď značky Mitsubishi Outlander PHEV historický míľnik 100 000 vozidiel predaných v Európe. V rokoch 2015, 2016 a 2017 sa stal Mitsubishi Outlander PHEV najpredávanejším plug-in hybridom naprieč celým regiónom.