MITSUBISHI MOTORS SPOJILO SILY SO SPOLOČNOSŤOU WEST COAST CUSTOMS, ABY VYTVORILO VOZIDLO, KTORÝM TO VŠETKO PRED 100 ROKMI ZAČALO

Spoločnosť Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA) sa v rámci osláv stého výročia vracia až k samotným počiatkom. Mitsubishi v partnerskej spolupráci s firmou West Coast Customs znovu vytvorí automobil, ktorým to všetko začalo: Mitsubishi Model A, avšak s využitím najnovších technológií vyvinutých značkou troch diamantov v tomto storočí. West Coast Customs postaví Model A od Mitsubishi na báze moderných technológií, ale pri zachovaní vzhľadu pôvodného vozidla z roku 1917. Základom bude podvozková platforma dnes technologicky najvyspelejšieho vozidla značky, ktorým je plug-in hybridný model Mitsubishi Outlander PHEV.

"Sme hrdí na sto rokov existencie našej značky s bohatou históriou v rámci celého automobilového priemyslu. Mitsubishi Model A je vozidlom, ktoré v priebehu rokov pripravilo cestu pre rad ďalších jedinečných a zaujímavých modelov, a sme preto nadšení z toho, že ho v spolupráci s West Coast Customs znovu vytvoríme, " uviedla Francine Harsini, senior riaditeľka pre marketing zo spoločnosti MMNA. "Mitsubishi Model A si zachová rysy vozidla z roku 1917, avšak bude postavený na platforme PHEV a ponúkne najmodernejšie automobilovej technológie."

Model A od Mitsubishi, uvedený na japonský trh v roku 1917, bol vôbec prvým vozidlom s logom troch diamantov na kapote, a odštartoval tak vznik globálnej automobilky, ktorá teraz oslavuje sto rokov technologických inovácií. Automobilová história Mitsubishi začala výrobou 22 kusov Modelu A - tvoriacich vôbec prvú výrobnú sériu v rámci sériovo vyrábaných osobných vozidiel v Japonsku.

Priekopnícky zákazkový projekt komentuje Ryan Friedlinghaus, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti West Coast Customs: "Sme nesmierne poctení, že si nás Mitsubishi vybralo na výrobu tohto ikonického kúsku, ktorý je oslavou sto rokov od vzniku prvého sériovo vyrábaného vozidla. Ide o neuveriteľne zaujímavú príležitosť, ako prepojiť históriu pôvodného Modelu A od Mitsubishi s technológiami súčasných vozidiel tejto značky, a znovu tak vytvoriť Mitsubishi Model A. Všetky oddelenia z West Coast Customs sú neuveriteľne nadšené z projektu, ktorý reprezentuje naozajstný kus automobilovej histórie."

Nový automobil bude zostrojený v priestoroch firmy West Coast Customs v kalifornskom Burbank; projekt by mal byť dokončený tento rok v lete. Hotové vozidlo bude predstavené v jednom z dielov relácie Inside West Coast Customs, vysielanom každý utorok o 21 hod. pacifického štandardného času na Velocity Network.

Outlander PHEV je dokonalým vyvrcholením úspešnej histórie Mitsubishi vo svete automobilov: 50 rokov elektromobility a niekoľkých desaťročí vývoja pohonu všetkých kolies so skúsenosťami v medzinárodných rally súťažiach. Model Outlander PHEV od Mitsubishi poháňa mimoriadne úsporný benzínový motor s objemom 2,0 litra a dva výkonné elektromotory; vďaka špičkovému systému Super All-Wheel Control (S-AWC) od Mitsubishi tak vozidlo dosahuje schopnosti SUV so spotrebou elektromobilu. Ďalšie informácie o automobilke Mitsubishi Motors a modeli Outlander PHEV nájdete na stránkach:

http://media.mitsubishicars.com/

O spoločnosti Mitsubishi Motors North America, Inc.

Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA) zodpovedá za všetok výskum a vývoj, marketing a predaj Mitsubishi Motors v Spojených štátoch. MMNA predáva sedany a crossovery / vozidlá kategórie SUV prostredníctvom siete cca 360 predajcov. MMNA ide v čele vývoja vysoko hospodárnych a cenovo dostupných nových automobilov so zážihovými motormi, pričom zároveň využíva svoje špičkové znalosti v oblasti elektromobilov na akumulátorový pohon a vyvíja budúce modely čistých elektromobilov aj plug-un hybridných vozidiel. V roku 2017 uplynulo 100 rokov od začatia výroby vozidiel značky Mitsubishi.

O spoločnosti West Coast Customs

Spoločnosť West Coast Customs, založená roku 1993 Ryanom Friedlinghausem, je špičkovou zákazkovú úpravovňou automobilov, ktorá si vydobyla medzinárodné uznanie pre originalitu svojich návrhov a konceptov presahujúcich medze predstavivosti, pre dokonalú kvalitu, najmodernejšie technológie a bezkonkurenčnú úroveň remeselného spracovania. Spoločnosť uznávaná pre špičkové schopnosti zákazkových úprav a pre svoje postavenie meniace pravidlá hry, prezentovaná v relácii „Vyšperkujte mi moje fáro" (Pimp My Ride) na kanáli MTV, vďaka svojmu štatútu a atraktivite dosiahla prudkého rastu po celom svete, a môže sa tak teraz pochváliť najmodernejšími pobočkami West Coast Customs v Dubaji, Mexiku, Nemecku, Malajzii, Rusku, Číne a Japonsku. Vlajkovou loďou West Coast Customs sú priestory na ploche 5 500 m2 v kalifornskom Burbank, kde nájdeme 12 špičkových oddelení ponúkajúcich širokú škálu zákazkových služieb pre najrôznejšie projekty, bez ohľadu na veľkosť, rozsah či výšku rozpočtu.