Mitsubishi Eclipse Cross PHEV 4x4

Záruka 8 rokov na batériu pohonu PHEV


NOVÁ DIMENZIA SUV

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV je športové SUV, ktorého výrazný dizajn, vycibrená japonská kvalita, jazdná dynamika, premyslené usporiadanie a pokrokové prvky výbavy posúvajú vozidlo na úplne novú úroveň.

POHON 4X4 A ELEKTROMOBILITA

Dve historické cesty sa práve pretínajú a mieria spoločne do novej budúcnosti. Práve teraz nastal čas vyraziť do lepšej budúcnosti s unikátnou technológiou plug-in hybrid!!


 • architektúra elektromobilu
 • pokroková technológia plug-in hybrid
 • unikátna kombinácia 2 elektromotorov
 • unikátny pohon 4x4 S-AWC
 • head-up displej
 • objem batožinového priestoru až 471 l
 • dojazd čisto na elektrinu až 45 km (EAER podľa WLTP)
 • dojazd čisto na elektrinu v mestskom cykle až 55 km (EAER City podľa WLTP)
 • možnosť štandardného aj rýchleho dobíjania
 • technológia V2X
 • palubná zásuvka s napätím 230 V a výkonom 1 500 W
 • záruka na batériu pohonu 8 rokov / 160 000 km

VÝHODY PLUG-IN HYBRIDU

Mitsubishi Outlander PHEV umožňuje bezemisnú jazdu v čisto elektrickom režime s dojazdom až 45 km (podľa WLTP) a to až do rýchlosti 135 km / h. V tomto režime teda Outlander PHEV nespína zážihový motor a tým pádom nespotrebuje ani liter paliva. Naopak konvenčné hybridy umožňujú dojazd v čisto elektrickom režime iba niekoľko málo kilometrov a následne sa pripája zážihový motor. Tým pádom rastie spotreba paliva a množstvo produkovaných emisií. Zároveň s tým teda klesá efektívnosť a výhody možnosti elektrickej jazdy.

Vo svojej podstate majú hybridy taktiež nízke lokálne emisie a pri vyhovujúcom štýle jazdy vedia byť úsporné. Pri pomalom posúvaní v kolóne v mestách a na diaľnici pri vyššej rýchlosti sa ale výhoda konvenčných hybridov trochu stráca vzhľadom na nízky dojazd v čisto elektrickom režime.

Štúdia taktiež odhalila, že v prípade dobíjania priemerne 1,6x denne predstavuje úspora paliva až 70% (oproti porovnateľne veľkému vozidlu s bežným zážihovým motorom)*.
*Založené na prieskume trhu v roku 2019

Přečtěte si více o Mitsubishi záruce pohonu baterie TU.

HEV (Hybrid Electric Vehicle)

Plne hybridný pohon pozostáva z troch navzájom prepojených zložiek: zážihového motora, elektromotora a batérie. Kľúčom k fungovaniu tohto systému je optimálny tok energie medzi všetkými tromi súčasťami. Elektromotor spätne získava energiu pri brzdení, a ak sa vozidlo pohybuje stálou rýchlosťou, prenáša nevyužívanú energiu do batérií pre neskoršie využitie, napríklad pri jazdení v kolóne. Batériu preto nie je potrebné dobíjať a súčasne sa minimalizuje spotreba paliva.

Ako HEV funguje?

Hybrid nemá jeden hybridný motor, ale komplexný hybridný pohon. V závislosti od rýchlosti jazdy využíva vozidlo s hybridným pohonom buď iba elektromotor, alebo iba spaľovací motor, alebo oba tieto zdroje súčasne.

PHEV (Plug-In Hybrid Electric Vehicle)

Plug-in Hybrid Electric Vehicle (PHEV) je označenie pre paralelné hybridné automobily, ktorých batériu možno dobíjať aj z externého zdroja elektrickej energie (elektrickej zásuvky).

Ako PHEV funguje?

PPlug-in hybridy (PHEV) fungujú rovnako ako autá s hybridným pohonom. Naviac však majú výhodu spočívajúcu v možnosti dobíjania z externého zdroja elektriny. Väčšia kapacita akumulátora im umožňuje bezemisnú prevádzku na vzdialenosť až 45 km (podľa WLTP). Vodič však môže prepnúť na hybridný režim, ktorý šetrí akumulátor, a dlhšie cesty možno absolvovať len so spaľovacím motorom.

Nižšie v tabuľke sú uvedené jednotlivé benefity technológie PHEV.

Z tohto porovnania vyplýva, že technológia PHEV je pre užívateľov oveľa lepšia a efektívnejšia z hľadiska každodenného využitia. Všetky tieto výhody ponúka samozrejme aj Mitsubishi Eclipse Cross PHEV 4x4.

 

 
 HEVPHEV
Bezúdržbová batéria
Nižšie opotrebovanie komponentov brzdového systému
Nižšia spotreba paliva
Nižšie prevádzkové náklady
Bezemisná jazda
Vyšší dojazd čisto na elektrinu
Čisto elektrická jazda pri vyššej rýchlosti
Možnosť dobíjania

Bežné nabíjanie

Rýchle nabíjanie

Volič jazdných režimov