Výsledky predaja MME za kalendárny rok 2018 (165 259 predaných vozidiel, nárast +19 %)

Amsterdam / Bratislava, 15. január 2019 - Spoločnosť Mitsubishi Motors Europe (ďalej len „MME") tesne pred ohlásením reorganizácie svojich prevádzkových činností zaznamenala 19% nárast predaných vozidiel na 165 259 jednotiek** (oproti 139 365 vozidlám za kalendárny rok 2017).

Dvojciferný rast
Na väčšine trhov v regióne MME33 zaznamenala automobilka Mitsubishi výrazný dvojciferný rast predajných čísel, najmä potom vo Francúzsku, Taliansku, Holandsku, Poľsku či Švajčiarsku; pričom na prvých dvanástich miestach sú nasledujúce trhy:

 • Nemecko: 52 196 predaných vozidiel +15%
 • Veľká Británia: 30 952 predaných vozidiel +17%
 • Španielsko: 13 461 predaných vozidiel +24%
 • Francúzsko: 7 303 predaných vozidiel +64%
 • Taliansko: 7 262 predaných vozidiel +41%
 • Holandsko: 7 203 predaných vozidiel +43%
 • Poľsko: 5 894 predaných vozidiel +48%
 • Nórsko: 5 513 predaných vozidiel -
 • Rakúsko: 5 507 predaných vozidiel + 14%
 • Švédsko: 5 131 predaných vozidiel -4%
 • Švajčiarsko: 4 799 predaných vozidiel + 46%
 • Belgicko: 3 531 predaných vozidiel +17%

*Údaje MME / nezahŕňa Rusko a Ukrajinu / vrátane L200
**Uvedené výsledky za kalendárny rok 2018 nezahŕňajú Turecko, Izrael a Palestínu, teda štáty, ktoré už nie sú súčasťou predajného regiónu MME.

Predajné výsledky za kalendárny rok 2018, odrážajúce globálny rast MMC a podporené uvedením nových modelov ako aj proaktívnejšou obchodnou a marketingovou stratégiou značky, to všetko doplnené koordinovaným úsilím na úrovni miestnych distribútorov, umožnili MME po prvýkrát od roku 2005 návrat do prvej päťky tohto tradičného priemyselného odvetvia (t.j. v Nemecku, Veľkej Británii, Španielsku, Francúzsku a Taliansku).

V kalendárnom roku 2018 sa tiež Mitsubishi Motors po prvýkrát od roku 2000 podarilo v Nemecku predať viac ako 50 tisíc vozidiel.

Správnosť stratégie „SUV + EV" sa potvrdzuje
Z pohľadu produktov, výsledky za kalendárny obdobie 2018 opätovne potvrdzujú správnosť stratégie Mitsubishi Motors stavať na jasne definovaných základoch, nadväzujúc pritom na bohaté skúsenosti automobilky v oblasti výroby SUV a elektrifikovaných vozidiel:

 • Space Star / Mirage: 36 031 predaných vozidiel +19%
 • ASX: 32 362 predaných vozidiel -20%
 • Eclipse Cross: 27 279 predaných vozidiel nový model
 • Outlander PHEV: 24 415 predaných vozidiel +27%
 • L200: 20 906 predaných vozidiel -5,5%

 

V tomto ohľade zohráva aj naďalej úlohu vlajkovej lode značky model Outlander PHEV, ktorého výrazne modernizovaná verzia MY2019, úspešne uvedená na vybrané európske trhy v priebehu minulého leta, prudko oživila dopyt. S emisiami 46 g / km je totiž jedným zo zopár SUV modelov schopných plniť požiadavky novej skúšobnej metodiky WLTP EÚ, zatiaľ čo väčšina konkurentov sa z európskeho trhu úplne stiahla.

Nové SUV kupé Eclipse Cross, stojace o triedu nižšie a uvedené začiatkom roka 2018, vylepšilo európske predaje automobilky Mitsubishi o viac ako 27 tisíc vozidiel, zatiaľ čo pre kompaktné ASX sa v Európe opäť rozhodlo vyše 30 tisíc zákazníkov.

Na druhom (extrémnejšom) konci SUV spektra stojí model L200, ktorého predaje sa po dvoch rokoch významného rastu (+11% v CY16 a opäť +11% v CY17) trochu spomalili, a to rok pred uvedením do predaja jeho plánovaného nástupcu.

V neposlednom rade je tu malý a úsporný model Space Star / Mirage s nízkymi emisiami 103 g / km (1,0 litra, MT), ktorý aj naďalej pomáha znižovať hodnoty potrebné na splnenie európskych predpisov flotilového priemeru emisií (CAFE ) - popri modeloch Outlander PHEV a i-MiEV - najmä na trhu ako Nemecko, kde sa predala prakticky polovica z celkového počtu týchto vozidiel.

Výsledky komentuje Bernard Loire, prezident a generálny riaditeľ MME: "Nárast predajov o 19%, ktorý sme dosiahli počas kalendárneho roka 2018, potvrdzuje potenciál našej značky v Európe. Pri tejto príležitosti by som chcel poďakovať všetkým zákazníkom Mitsubishi Motors a našim distribútorom / predajcom v Európe. Sme presvedčení, že v blízkej budúcnosti môžeme v predaji aj naďalej rásť."

B.Loire ďalej doplnil: "Outlander PHEV v modelovom prevedení 2019 vyvolal veľký záujem a významne prispel k rastu počtu zákazníckych objednávok; naším zámerom je pokračovať v tomto trende prostredníctvom nových modelov Mitsubishi Motors, ktoré budú uvedené na trh v nasledujúcich mesiacoch. Tri z nich sú už pripravené na uvedenie a počnúc kalendárnym rokom 2020 prídu na rad kľúčové prelomové modely."

B. Loire uzavrel: "Úlohou nového usporiadania MME bude vyjadrovať a realizovať toto úsilie na všetkých úrovniach zákazníckych skúseností: MME je teraz solídne vybavené či už po stránke marketingu, ako aj predaja a poprodejných služieb za účelom upevnenia a rozvoja značky Mitsubishi Motors na európskom trhu v rámci širšej podpory celosvetového úspechu spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation."

O MITSUBISHI MOTORS
Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC), sídliaca v japonskom Tokiu, je globálny výrobca automobilov s konkurenčnou výhodou v segmente vozidiel SUV a pick-upov, elektromobilov a vozidiel s hybridným elektrickým pohonom s technológiou Plug-in. Svoj prvý automobil vyrobila skupina Mitsubishi pred viac ako storočím. Od tej doby sme mnohokrát preukázali náš ctižiadostivý a často aj prelomový prístup v rámci vývoja nových kategórií automobilov a priekopníckeho zavádzania najmodernejších technológií. Stratégia našej značky, tesne spojená s genetickou výbavou Mitsubishi Motors, osloví ctižiadostivého vodiča pripraveného dať zbohom zaužívaným predstavám a chopiť sa zmeny. V súlade s týmto mentálnym postojom predstavila Mitsubishi Motors v roku 2017 svoju novú stratégiu značky, vsadenú do sloganu "Drive your Ambition" (riaďte / presadzujte svoje ambície) - spájajúcu osobné cestovanie a schopnosti hľadieť vpred, odrážajúcu neutíchajúci dialóg medzi značkou a jej zákazníkmi. Mitsubishi Motors je dnes odhodlaná priebežne investovať do nových pokrokových technológií, atraktívneho dizajnu a vývoja produktov s cieľom ponúkať zákazníkom po celom svete zaujímavé a originálne nové vozidlá.